Asistent marketing si Administrator Contract / Client

ADMINISTRATOR CONTRACT / CLIENT

Studii: Studii superioare tehnice sau economice sau in domeniul marketing-relatii internationale
        Preferabil : Studii superioare tehnice sau economice

Experienta prefesionala:
       Minim 3 ani de activitate
       Preferabil :  1-3 ani de activitate in sfera comerciala, preferabil domeniul “Vanzari / Ofertare / Contractare”

Sarcini si responsabilitati:
      Intocmeste planul activitatii de marketing si propune bugetul
      Up-dateaza anual si imbunatateste continu materialele de prezentare ale companiei
      Intretinere si up-dateaza site-ul official Turbomecanica
      Desfasoara actiuni de promovare si prezentare a produselor/serviciilor TMB catre potentialii clienti
      Contacteaza potentialii parteneri de afaceri in scopul identificarii cerintelor acestora, a segmentelor de piata disponibile, gestioneaza si participa la actiunile cu caracter promotional si de protocol
      Desfasoara activitatile necesare pentru participarea TMB
      Furnizeaza informatiile si realizeaza rapoarte (analize cerinte de piata produse/servicii raportat la capabilitatile TBM, centralizare date contact vizitatori, clienti potentiali si pastrarea contactului profesional, monitorizarea principalilor competitorisi analiza SWOT comparativa)
      Gestioneaza actiunile de contact si cunoastere reciproca a potentialilor clienti

Competente functionale/tehnice:
     Cunostinte profesionale avansate in domeniul comercial (legislatie specifica, ofertare, analiza comenzi, expeditie produse in tara si la export, tehnici de negociere, comunicare cu partenerii interni si externi)
    Abilitati de lucru pe calculator (utilizare Microsoft Office) pentru sarcinile specifice postului
    Limba straina Engleza (scris si conversational) la nivel avansat
        Preferabil : Cunostinte minime tehnice
                 Cunostinte Marketing
                 Abilitati de lucru pe calculator pentru utilizare SAP si programe specifice tehnoredactare materiale promotionale video/foto
                 Limba straina Franceza (scris si conversational) nivel avansat sau mediu

Competente comportamentale:
    Persoana proactiva, cu abilitati foarte bune de comunicare si multi-tasking
    Disciplina, organizare, constiinciozitate, seriozitate
    Rezistenta la stres si disponibilitate pt program prelungit
    Preferabil: Punctualitate
                    Prezenta/imagine agreabila

 Asteptam candidaturile dumneavoastra pana la data de 15 decembrie 2017.

Powered by ChronoForms - ChronoEngine.com