Position title
Inginer Chimist
Responsabilitati
  • Pastrarea/utilizarea materialelor chimice/ Preparare reactivi/ indicatori;
  • Utilizarea aparaturii de laborator;
  • Prelevare soluţii pentru analiză din băile de proces;
  • Masurare pH, total solide dizolvate,, conductivitate;
  • Analize prin titrare/calcinare/ precipitare pentru determinarile de continut elemente chimice conform instrucţiunilor de lucru;
  • Determinare caracteristici acoperire / Greutate strat/ Puritate strat/ Pierdere de material;
  • Încercări pe epruvete (rezistenta la coroziune ceaţă salină);
  • Detererminarea timpului de polimerizare;
  • Determinarea conţinutului de apă prin distilare;
  • Determinarea Caracteristicilor Fizico-Chimice Ale Uleiurilor Minerale (determinare punct inflamabilitate, densitate, vascozitate);
  • Inregistrare Parametrii Tehnologici si Caracteristici Inspectie Proces Inregistrare parametrii şi emitere  după caz buletine de analiză.
Calificari
  • Studii superioare tehnice - Facultatea de Chimie / Chimie Aplicata si Stiinta Materialelor;
  • Experienta in domeniul :
  • -Procese Chimice Speciale de Acoperiri de Suprafata si Galvanizare,
  • -Procese de Vopsire;
  • Cunostinte chimie anorganica si laborator;
  • Microsoft Office - nivel mediu;
  • Cunostinte SAP - reprezinta avantaj;
  • Limba engleza- nivel mediu/avansat;
  • Persoana organizata, responsabila si atenta la detalii;
  • Bune abilitati de comunicare si inter-relationare;
Beneficii
  • Asigurare medicala privata;
  • Tichete de masa;
  • Decontare transport;
  • Prime de Craciun si Paste;
  • Vouchere de vacanta;
  • Bonusuri anuale de performanta.
  • Program de lucru 8:00-16:00.
Locul de munca
Bucuresti
Programul de lucru
8:00-16:00
Data postarii
august 29, 2022
Format printabil
Close modal window

Denumire post:Inginer Chimist