Position title
Inginer Tehnolog AS
Responsabilitati

- Participă la estimarea operaţiilor de AS în procesul de analiză a cererilor de ofertǎ/comenzilor client;

- Participă la stabilirea si documentarea necesarului de dezvoltare/modernizare al capacităţilor de producţie AS necesare pentru  asimilarea noilor produse sau pentru a raspunde cerintelor de  crestere a cantităţilor comandate de clienti;

- Elaborează fişe tehnice de proces;

- Realizează dosarul de calificare proces AS conform cerinţei CLT, acolo unde este cazul;

- Colaborează la realizarea dosarului FAI proces special;

- Colaborează la elaborarea ciclului tehnologic corespunzător procesului special AS conform fişei tehnice aplicabile şi încadrarea lui în mod corect în cadrul ciclului tehnologic al reperului;

- Realizează proiectele de detaliu, ale operaţiilor AS din ciclu;

- Defineşte în SAP materiale tehnologice necesare proceselor AS;

- Iniţiază modificări tehnologice şi realizează sau coordonează realizarea modificărilor tehnologice iniţiate de el sau solicitate de alţii aferente operaţiilor AS;

- Se implică în realizarea lotului de demonstraţie FAI la operaţiile AS în vederea urmăririi modului de implementare a cerintelor documentatiei tehnice la nivelul secţiilor de productie şi pentru a identifica necesarul de imbunătăţire sau problemele ivite/ deviaţiile  la implementare;

- Realizează documentele tehnologice de AS necesare dosarului FAI;

- Clarifică observaţiile clientului legate de proiectul tehnologic AS pe parcursul procesului de aprobare de către acesta a raportului FAI;

- Realizează operaţiile AS din planul de operaţii  de SERIE prin înglobarea tuturor modificărilor realizate în faza FAI;

Calificari
  • Studii tehnice superioare profil chimic;
  • Absolvent Facultatea de Inginerie Chimica si Biotehnologii, Specializarea :
  • Chimia si ingineria substantelor organice, petrochimie si carbochimie;
  • Stiinta si ingineria materialele  oxdice si nanomateriale;
  • Stiinta si ingineria polimerilor;
  • Ingineria si informatica proceselor chimice si biochimie;
  • Biotehnologii industriale;
  • Ingineria si protectia mediului in industria chimica- UPB.
  • Experienta minim 3 ani:
  • Engleza / utilizator experimentat; Franceza;
  • Foarte bune cunostinte de MS Office, Solidedge /SAP.
Beneficii

  • Asigurare medicala privata;
  • Tichete de masa;
  • Decontare transport;
  • Prime de Craciun si Paste;
  • Vouchere de vacanta;
  • Bonusuri anuale de performanta.
  • Program de lucru 8:00-16:00.
Locul de munca
Bucuresti
Programul de lucru
8:00-16:00
Data postarii
august 29, 2022
Format printabil
Close modal window

Denumire post:Inginer Tehnolog AS